Lego i gry planszowe

Zapraszamy dzieci na Lego i Gry Planszowe. Dlaczego? Bo.....

Klocki LEGO rozwijają kreatywność

Niech nie ogranicza nas instrukcja Lego, ale użyjmy wyobraźni! Możemy tworzyć własne budowle, łączyć komplety klocków, tworzyć zupełnie nowe historie.

Klocki LEGO rozwijają wyobraźnię, planowanie i myślenie przestrzenne

Obserwując dziecko, które zaczyna budować z klocków LEGO, można w krótkim czasie na własne oczy zobaczyć, jak zmieniają się jego postrzeganie przestrzeni czy planowanie.

Klocki LEGO rozwijają motorykę małą oraz koordynację oko-ręka

Dopasowywanie, układanie, łączenie klocków to świetne ćwiczenie dla małych rączek i paluszków.

Klocki LEGO mogą pomóc w nauce kolorów, kształtów i podstaw matematyki

Klocki LEGO można wykorzystywać na wiele różnych sposobów – zabawa w sortowanie kolorami, kształtami czy liczenie – to tylko kilka pomysłów.

„Planszówki”powodują skupienie i umiejętność opanowania

Większość gier wymaga od swoich graczy pełnego zaangażowania umysłowego. Dlatego właśnie - grając, ćwiczymy naszą zdolność do niezwracania uwagi na rozpraszacze. Dzięki temu łatwiej jest się skupić na rzeczach ważnych – jak na przykład podczas sprawdzianu w szkole czy prowadzenia samochodu w dorosłym już życiu. Dziecko, chcąc za wszelką cenę wygrać rozgrywkę, będzie starało się jak najbardziej opanować i skupić. Przestanie na jakiś czas skakać i rozwijać ośrodki fizyczne, a zacznie twórczą pracę umysłową. A skoro już o chęci wygrywania mowa…

Dzięki grom nabywamy umiejętność wygrywania i przegrywania

Gry można czasem porównać do realnego życia, w którym przecież nie zawsze wygrywamy. Nauka radzenia sobie z porażkami – nawet tak drobnymi jak przegrana w Chińczyka czy Grzybobranie – powinna zacząć się od najmłodszych lat. Im szybciej bowiem przyzwyczaimy dziecko do tego, że trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze wszystko pójdzie po naszej myśli, tym łatwiej będzie ono radziło sobie w późniejszych latach swojego życia.

Wspólne gry to także logiczne myślenie, analizowanie i układanie strategii

Istnieje wiele gier, które rozwijają te właśnie umiejętności. Do najpopularniejszych zaliczyć można chociażby Monopoly, które od wielu lat święci triumfy. Dzięki planszówkom dzieciom łatwiej idzie nauka w szkole (szczególnie matematyki) oraz szybciej rozumieją mechanizmy, jakie działają na świecie.


Wspólna zabawa pod okiem p. Mateusza Łyczko